Tá liosta de na hainmniúcháin do Ghradaim Laochra Spóirt Dhún na nGall 2016 fógartha roimh an 41ú Oíche Bhronnta a bheas ar siúl in Óstán an Errigal Dé hAoine 27 Eanáir. Eiseofar sonraí ticéid don oíche bhronnta an tseachtain seo chugainn.
Ainmniúcháin Ghradaim Spóirt Dhún na nGall 2016
Aitheantas
Gary McCullagh, Club Dornálaíochta Ráth Bhoth
Richard Tinney, Club Haca Ráth Bhoth
Seamus Maguire, Club Rámhaíochta Chuan Dhún na nGall
An Lúthchleasaíocht
Brendan Boyce, CL Leitir Ceanainn
David Smith, CL Leitir Ceanainn
Kelly McGrory, CL Thír Chonaill
Mark English, CL Coláiste na hOllscoile, Baile Átha Cliath
Badmantan
Chloe Magee, Ráth Bhoth
Joshua Magee, Ráth Bhoth
Rachael Darragh, Ráth Bhoth
Sam Magee, Ráth Bhoth
Cispheil
Dillon Muldoon, Club Cispheile Bhaile Dhún na nGall
Pádraig Mac Gettigan Blaze Leitir Ceanainn
Seán Mac Gettigan, I.T.L.C.
Sophie Carr, Club Cispheile Bhaile Dhún na nGall
Dornálaíocht
Brett McGinty, Oakleaf A.B.C.
Chloe McDaid, Illies Golden Gloves A.B.C.
John Moran, Illies Golden Gloves A.B.C.
Labhaoise Clarke, C.D.A Charn Domhnach
Paddy McShane, C.D.A. Leitir Ceanainn
Camógaíocht
Eimear Toland, Na Magha, Doire
Rhianne McDermott, Beart
Sinead O'Kane, Naomh Adhamhnáin
Lámhach Crécholúr
David McGroary, Baile Dhún na nGall
Gearóid Driver, Raphoe Gun Club
Joe O’Donnell, Carrigans & St. Johnston Gun Club
Mark Barnett, Raphoe Gun Club
Cóitseáil
Davey Hone, Buncrana Hearts & Scoil Mhuire, Bun Cranncha
James Cassidy & Paddy Gallagher, Foireann Pheile faoi 14 an Tearmainn
Mandy McNulty, Cumann Cearáité Shotokan an Iarthuaiscirt
Sean Paul Barrett, Peil Mhionúir Dhún na nGall
Shauna Carlin, Cumann Lúthchleasaíochta Ghleannán na Finne
Spóirt Chiú
Eamon Harkin, Cumann Snúcair an Iarthuaiscirt, Leitir Ceanainn
Ronan Whyte, Cumann Snúcair an Iarthuaiscirt, Leitir Ceanainn
Sean Devenney, Cumann Snúcair an Iarthuaiscirt, Leitir Ceanainn
Shaun Sharkey, An Clochán Liath
Rothaíocht
Claire McIlwaine, CR Leitir Ceanainn & Phoenix C.C., Béal Feirste
Mitchell McLaughlin, Droim Caoin
Shauna McFadden, Leitir Ceanainn
Dairteanna
Alasdair Moore, Leitir Ceanainn
Anthony Whoriskey, An Baile Nua
John Flood, Baile na nGallóglach
Jordan Boyce, An Baile Nua
Paddy Boyce, An Baile Nua
Eachaíocht
Dylan Browne McMonagle, Leitir Ceanainn
Gavin Harley, Rathdonnell, Leitir Ceanainn
Kenneth Graham, Magh
Óisín Orr, Baile Áir
CLG
Conor O’Donnell, Leitir Ceanainn
Eoin McHugh, Cill Chartha
Paddy McBrearty, Cill Chartha
Paddy McGrath, Ard an Rátha
Ryan McHugh, Cill Chartha
Yvonne McMonagle, Gleann Fhinne
Galf
Patrick Page, Cumann Gailf Leitir Ceanainn
Philip Cassidy, Cumann Gailf Leitir Ceanainn
Michael Shiel, Cumann Gailf Leitir Ceanainn
Gleacaíocht
Emily E O’Connor Cumann Gleacaíochta Pobail Leitir Ceanainn
Emmaléi Murphy, Cumann Gleacaíochta Pobail Leitir Ceanainn
Liathróid Láimhe
Avril McNamee, Sean MacCumhaills
Odhrán McGlynn, Gleann Fhinne
Oisín Marley, Red Hughs
Haca
Alexander Tinney, Club Haca Ráth Bhoth
Ben Wallace, Ráth Bhoth
Denise McElhinney, Club Haca Ban Ráth Bhoth
Luke Witherow, Club Haca Ráth Bhoth
Sarah Boal, Club Haca Ban Ráth Bhoth
Simon Goudie, Club Haca Ráth Bhoth
Victoria Wray, Club Haca Ban Ráth Bhoth
Iománaíocht
Danny Cullen, Setanta
Lee Henderson, Sean MacCumhaills
Pádraig Doherty, Beart
Éacht Idirnáisiúnta
Bernie O’ Callaghan, Na Cealla Beaga
Jim Doherty, An Baile Nua
Kieran Murray, Ráth Mealtain
PJ Gallagher, An Clochán Liath
Ealaín Chomhraic
Natasha Doherty, Cumann Cearáité Shotokan na dTrí Abhainn
Patrick McFadden, Ráth Mealtain (Cicdhornálaíocht)
Stephen John Carlin Cumann Cearáité Shotokan an Iarthuaiscirt
TJ McMenamin, Conmhaigh (Jiu Jitsu na Brasaíle)
Gluaisrothaíocht
Caolán Irwin, Cill Mhic Réanáin
Rhys Irwin, Cill Mhic Réanáin
Richard Kerr, Cill Mhic Réanáin
Mótarspórt
Declan & Brian Boyle, Leitir Mhic an Bhaird
Donagh Kelly, Na Frosa
Manus Kelly, Glenswilly & Donal Barrett, Baile na nGallóglach
Marty Gallagher, Letterkenny & Dean O’Sullivan, Conmhaigh
Paddy Robinson, Cill Mhic Réanáin
Timothy Duggan, Baile na nGallóglach
Aitheantas Oilimpeach
Brendan Boyce, CL Leitir Ceanainn
Chloe Magee, Ráth Bhoth
Mark English, UCD. A.C.
Patsy McGonagle, CL Ghleannán na Finne
Rena McCarron-Rooney, Bun Cranncha
Sinead Jennings, Leitir Ceanainn
Tori Pena, CL Ghleannán na Finne
Tréantógáil Meáchan
James Collins, Cúil Dabhcha
John Watson, Leitir Ceanainn
Megan Keown, Leitir Ceanainn
Paulina Coleman, Srath an Urláir
Bunscoil (Beag <100)
Little Angels Special School, Leitir Ceanainn
Scoil Náisiúnta An Choimín, An Clochán
Tiernasligo N.S, Urris, Cluain Maine
Bunscoil (Mór>100)
Niall Mór NS Na Cealla Beaga
Scoil Mhuire gan Smál, Leitir Ceanainn
Scoil Mhuire N.S., Ráth Mealtain
Scoil Naomh Bríd, Magh
Scoil Naomh Fiachra, Eileastran
St. Patrick’s N.S., Lurgybrack, Leitir Ceanainn
Buachaill Spóirt Bunscoile
Boyd Russell, Gartan N.S., Mín an Lábáin
Evan Keown, Scoil Naomh Fiachra, Eileastran
Joseph Peter Gillespie, Sessiaghoneill N.S., Bealach Féich
Luke Mag Fhloinn, Scoil Náisiúnta An Choimín, An Clochán
Patrick McGarvey, Scoil Náisiúnta an Chlocháin
Cailín Spóirt Bunscoile
Caoimhe Nig Fhloinn, Scoil Náisiúnta An Choimín, An Chlochán
Hannah Murray, St. Mary’s N.S., Caisleán na Finne
Molly Nulty, Scoil Naomh Fiachra, Eileastran
Sarah Bradley, Gaelscoil Adhamhnáin, Leitir Ceanainn
Múinteoir Spóirt Bunscoile
Irene Mc Fadden, Scoil Mhuire gan Smál, Leitir Ceanainn
Laura Ní Ghallachóir, Scoil Náisiúnta An Choimín, An Clochán
Orla Sullivan, Scoil Mhuire N.S., Ráth Mealtain
Aitheantas d'Éachtaí Spóirt Proifisiúnta
Conrad Logan, Rochdale A.F.C.
Rámhaíocht
Edward Broekart, An Bhroclais
Kieran McDyre, Na Gleannta
Patrick Boomer, Cumann Rámhaíochta Loch Rois
Sinead Jennings, Leitir Ceanainn
Rugbaí
Joseph Dunleavy, Leitir Ceanainn
Katie Norris, Bun an Phobail
Larissa Muldoon, Cappry, Bealach Féich
Nora Stapleton, Fathain
Meánscoil
Gairmscoil na Mainistreach, Baile Dhún na nGall
Pobalscoil Charn Domhnach
Coláiste Cholmcille, Béal Átha Seanaidh
Scoil Loreto, Leitir Ceanainn
Scoil Mhuire, Bun Cranncha
Buachaill Spóirt Meánscoile
Aaron McColgan, Scoil Mhuire Bun Cranncha
Brendan O’Donnell Coláiste Adhamhnáin, Leitir Ceanainn
Caolan O’Callaghan, Gairmscoil na Mainistreach, Baile Dhún na nGall
Conor Breslin, Coláiste na Daoile, Ráth Bhoth
Conor O’Donnell, Coláiste Naomh Adhamhnán, Leitir Ceanainn
Gareth Doherty, Coláiste Naomh Columa, Srath an Urláir
Ian Brennan, Coláiste Naomh Columa, Srath an Urláir
James Kelly, Royal & Prior Comprehensive School, Ráth Bhoth
Odhran McFadden Ferry, Pobalscoil Ghaoth Dobhair
Pat Loughrey, Scoil Mhuire, Bun Cranncha
Peadar Mogan, Gairmscoil na Mainistreach, Baile Dhún na nGall
Seosamh Ó Donnléibhe, Coláiste Ailigh, Leitir Ceanainn
Cailín Spóirt Meánscoile
Aisling Nee, Loreto Secondary School, Leitir Ceanainn
Amy Boyle Carr, St. Columbas Comprehensive School, Na Gleannta
Arlene Crossan, Clochar Loreto, Leitir Ceanainn
Catherine Grier, Coláiste na Maoile Rua, Baile na nGallóglach
Chloe McDaid, Coláiste Chranncha, Bun Cranncha
Claire Doherty, Clochar Loreto, Leitir Ceanainn
Claudia Cuskelly, Clochar Loreto, Leitir Ceanainn
Daniella Jansen, Coláiste Naomh Columa, Srath an Urláir
Danielle McDevitt, Scoil Chuimsitheach Naomh Columba, Na Gleannta
Eadaoin O'Raw, Scoil Mhuire, Bun Cranncha
Grainne Russell, Pobalscoil Loreto, Baile na nGallóglach
Laura Crossan, Clochar Loreto, Leitir Ceanainn
Mia McCalmont, Gairmscoil na Mainistreach, Baile Dhún na nGall
Olivia Cuskelly, Clochar Loreto, Leitir Ceanainn
Sophie Carr, Gairmscoil na Mainistreach, Baile Dhún na nGall
Tyler Toland, Coláiste na Daoile, Ráth Bhoth
Múinteoir Spóirt Meánscoile
Aoife De Nais, Gairmscoil Chú Uladh, Béal Átha Móir, An Chlochán
Evelyn Crampsie, Coláiste na Maoile Rua, Baile na nGallóglach
Martin Cavanagh, Pobalscoil Charn Domhnach
Mary Bourne, Clochar Loreto, Leitir Ceanainn
Paddy McDaid, Coláiste Ghleannán na Finne
Padraig Curley, Pobalscoil Loreto, Baile na nGallóglach
Tonia Ní Chadhla, Coláiste Ailigh, Leitir Ceanainn
Sacar
Adrian Delap, Foireann Tacaíochta Chathair Dhoire
Amy Boyle Carr, Na Gleannta
Conor O’Donnell, Leitir Ceanainn
Marc Walsh, Gaoth Dobhair
Roma McLaughlin, Peamount United, Baile Átha Cliath
Tyler Toland, Maiden City, Doire
Lúthchleasaí Speisialta
Cormac Sweeney, Cumann Snámha Speisialta Nemo, Béal Átha Seanaidh
Eoin Rooney, Cumann Snámha Speisialta Nemo, Béal Átha Seanaidh
Ethan Daly, Cumann Snámha Speisialta Nemo, Béal Átha Seanaidh
Laoise Lennox, Cumann Snámha Speisialta Nemo, Béal Átha Seanaidh
Tarrtháil Surfála
Lisa Anderson, Leitir Ceanainn
Mia Monaghan, Cumann Surfála Ros Neamhlach
Paddy Bond, Leitir Ceanainn
Triona McMenamin, Leitir Ceanainn
Snámh
Cora Rooney, Cumann Snámha Marlin, Béal Átha Seanaidh
Eadaoin O'Raw, Cumann Snámha Chathair Dhoire
Grainne Russell, Rónta na Súilí
Ian Gaynor, Fahan & Widener University, Philadelphia
Jonathan Martin, Rónta na Súilí
Joyce Hudy, Rónta na Súilí
Thomas Coyle, Rónta na Súilí
Foireann
Cockhill Celtic F.C.
Donegal Derry Vipers
Foireann Mhionúir CLG Dhún na nGall
Foireann Snámha Sealaíochta Dhún na nGall faoi 13
Foireann Lúthchleasaíochta Halla Spóirt Dhún na nGall faoi 15
Foireann Sinsear Gailf Leitir Ceanainn
Cumann Cearáité Shotokan an Iarthuaiscirt
Foireann Haca Ban Ráth Bhoth (1ú XI)
Foireann Peile Gaelaí Buachaillí Naomh Adhamhnán faoi 16
Foireann Peile Gaelaí Buachaillí an Tearmainn faoi 14
Trí-Atlan
Aidan Callaghan, Cumann Trí-Atlain 24-7 Leitir Ceanainn
Brendan Murphy, Cumann Trí-Atlain 24-7 Leitir Ceanainn
Gavin Crawford, Cumann Trí-Atlain 24-7 Leitir Ceanainn
John Connaghan, Cumann Trí-Atlain 24-7 Leitir Ceanainn
Margaret Kelly, Cumann Trí-Atlain 24-7 Leitir Ceanainn
Nicholas Fowell, Cumann Trí-Atlain 24-7 Leitir Ceanainn